Arengufond sai neli uut nõukogu liiget

, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Maris Lauri
Maris Lauri Foto: Riigikogu kantselei

Majanduskomisjon tegi Riigikogule ettepaneku nimetada Arengufondi nõukogu liikmeteks Riigikogu liikmed Maris Lauri ja Jevgeni Ossinovski ning avalikkuse ja üldsuse esindajad Sven Papp ja Mart Einasto.

Lauri kandidatuuri esitas Eesti Reformierakonna fraktsioon ja Ossinovski kandidatuuri Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon. Papp kandideeris Teenusmajanduse Koja ja Einasto Eesti Haiglate Liidu ettepanekul, teatas riigikogu. 

Nii Kaubandus-Tööstuskoda kui Tööandjate Keskliit keeldusid ettepanekust nõukogusse liikmeid nimetada, kuna kahtlevad organisatsiooni vajalikkuses. 

Majanduskomisjoni esimehe Toomas Kivimägi sõnul tekkis nõukogu liikmete määramise vajadus sellest, et seniste liikmete Valdo Randpere ja Indrek Saare volitused Riigikogu liikmena lõppesid eelmise koosseisu volituste lõppemisega 23. märtsil. Samuti lõppevad 7. juunil kahe ettevõtluse ja üldsuse esindaja Jaan Männiku ja Mart Einasto volitused Arengufondi nõukogus.

Seadusest tulenevalt nimetab Riigikogu majanduskomisjoni ettepanekul viis nõukogu liiget tähtajaga kuni neli aastat. Kaks liiget on Riigikogu liikmed ning kolm ettevõtluse ja üldsuse esindajad. Ettevõtluse esindajana jätkab Arengufondi nõukogu esimees Ville Jehe, kelle volitused kehtivad 2017. aasta 13. maini.

Arengufondi nõukogu on kokku üheksaliikmeline. Kaks nõukogu liiget nimetab ka rektorite nõukogu avalik-õiguslike ülikoolide nõukogude liikmete hulgast, kelleks on hetkel Andres Keevallik ja Volli Kalm.

Riigikogu nimetab majanduskomisjoni ettepanekul nõukogu liikmed järgmisel töönädalal.

Tagasi üles