N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eraisikud enam Danskest laenu ei saa

, reporter
Facebook
Comments
Eestis saab Nordea sularahaautomaadist enne raha kätte ja alles siis kaardi. Soomes on vastupidi.
Eestis saab Nordea sularahaautomaadist enne raha kätte ja alles siis kaardi. Soomes on vastupidi. Foto: Peeter Langovits / Postimees

Alates tänasest ei saa eraisikud enam Danskest laenu. Muutus on seotud Danske keskendumisega äriklientidele.

Danske sõlmib uusi krediidilepinguid (eluasemelaen, arvelduskrediit, krediitkaart ja liising) ainult äriklientide ja privaatpanganduse klientidega. Pank lõpetas ka uute õppelaenulepingute ja väikekrediiditoote Freestyle lepingute sõlmimise, teatas ettevõte. 

Danske Banki tegevjuhi Aivar Rehe sõnul soovib pank teha sihtsegmentidele turu parimaid pakkumisi ja kasvatada ärimahte, jaeklientide vaates aga puuduvad pangal kasvueesmärgid.

«Meie peamine ärifookus ehk ettevõtete pangandus on viimase aastaga läbi teinud suure arengu. Ettevõtete laenuportfell on aastaga kasvanud 19 protsenti ja riiklike laenuhangete mahust on Danske Bank viimasel kvartalil võitnud koguni 95 protsenti. See annab alust hinnata, et meie valitud suunal saadab meid edu. Aga et edukas olla, tuleb tänapäeval paraku spetsialiseeruda, ja seetõttu loobume krediiditoodete pakkumisest jaeklientidele,» märkis Rehe.

Kõik senised krediidilepingud jäävad kehtima.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles