N, 8.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lemmiklooma suuri raviarveid saab vältida

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Facebook Twitter
Comments
Otsasõidu korral tuleks vigastatud loom viia kiiresti veterinaari juurde.
Otsasõidu korral tuleks vigastatud loom viia kiiresti veterinaari juurde. Foto: SCANPIX

Loomaarst Tiina Toomet soovitab kõikidel loomaomanikel tõsiselt kaaluda lemmikloomade kindlustamist, et loom saaks parimat abi ning omanik ei peaks muretsema ega otsuseid langetama ravi hinna alusel.

«Lemmikloomadel haigekassat ei ole, kuid ka loomad haigestuvad ootamatult ja satuvad õnnetustesse,» rääkis omanimelise loomakliiniku juht Tiina Toomet.  

Toometi sõnul võivad looma ravimise hinnad olla olenevalt murest üsna kallid. Oma kliinikus on ta näinud, kuidas loomaomanikud on sunnitud otsima odavamaid alternatiivseid lahendusi või jääb loom ravist sootuks ilma.

«Mõned loomad satuvad arsti juurde lausa 2-3 korda aastas. Koerad võivad vigastada käpa klaasikilluga, neelata alla mõne söömiseks sobimatu mänguasja või on jäänud turult ostetud kondi kiud soolestikku pidama,» tõi ta näiteid.

Loomaarstil on oluliselt lihtsam ravida kindlustatud looma, kuna siis ei pea tegema ravis rahast tulenevaid järeleandmisi. «Kindlustamine võtab ühe mure vähemaks nii omanikult kui arstilt,» sõnas Toomet.

If Kindlustuste kahjukäsitleja Krista Tamme sõnul saab Eestis saab kindlustada nii tõu- kui ka  segaverelisi koeri ja kasse vanuses neli kuud kuni kaheksa aastat.

Kindlustusvõtja peab elama Eestis, tema lemmikloom peab olema terve ja nõuetekohaselt vaktsineeritud ja mikrokiibiga märgistatud. Kindlustada saab lemmiklooma hukkumise, varguse, kadumise ja ravimisest tekkivate kulude katmist. Teenistus- või jahikoerte puhul on võimalik kindlustada ka väärtuse vähenemist.

«Eestis on levinum kõige laiema kindlustuskaitsega pakett, mis sisaldab looma kadumise korral kuulutamise ja leiutasu, loomaomaniku vastutuskindlustust ehk kindlustus olukorra kaitseks, kus loom kellegi võõra asja ära lõhub ning loomaomaniku reisitõrget, mis tähendab juhtumit, kus loom jääb haigeks ja looma tuleb tema elu päästmiseks opereerida ning seetõttu tuleb omanikul reis ära jätta,» selgitas Tamm. Kindlustus katab krooniliste haiguste esmakordse diagnoosimise ja haiguse leidmiseks tehtavate uuringute kulutused. Tamm lisas, et hilisemat ravi kindlustus enam ei kata.

 Vastutuskindlustus aitab katta kahjukulusid, mis tekivad looma käitumise tagajärjel. «On olnud juhuseid, kus lemmikloom on rünnanud naabri kassi, rikkunud kellegi hinnalise mantli või koer on ketist lahti tõmmanud, tänavale jooksnud ning põhjustanud autoavarii,» lisas Tamm.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles