Mitmed lugejad tõid välja, et üheks võimaluseks ebameeldivusi naabritega vältida on ise mõistlikuks jääda. «Niidan suvilas ainult laupäeval, mitte enne kella 10 – peale seda õng ja närve rahustama,» sõnas üks lugeja.
«Ei ole vaja ära tunda ja liigitada naabrit selleks või teiseks – vaja on saavutada naabri käitumise muutumine,» kostis teine sellepeale. Küll aga ei osanud ta pakkuda, et kuidas see aset peaks leidma või mis sellele kaasa aitaks.
Mõni aga leidis, et elu ei saa alati naabrite järgi korraldada. «Suvila või elamurajoon, vahet pole – elu vajab elamist. Öörahust tuleb muidugi kinni pidada, kui just jaanipäev ei ole,» sõnas ta.
Samas oli ka neid lugejaid, kelle sõnul ei olegi võimalik suvilarajoonides niiviisi olla, et miski ei häiriks. «Kui mingis suvilarajoonis kõik üksteise kukil 100 ruutmeetriste kruntide peal istuvad, siis muidugi iga krõbin häirib,» kostis üks lugeja.
Teine aga leidis, et see ongi suvilapiirkondade rõõm, et saab lõputut pidu pidada ja inimesed ei tohiks nii tundlikud olla. «Kuidas nüüd inimesed on muutunud nii õrnakesteks? Mäletan 20 aastat tagasi sai suvemajades puhata ja pidu pandud, ei seganud kedagi. Nagu aru saan – isegi tugev tuul segab nüüd puhkamist,» lausus ta.
Kolmas tõi näite sellest, kuidas tema kodukülas elu käib 24/7 ja see kedagi ei häiri. «Kuked kirevad mõnusalt juba päikesetõusust, koerad hauguvad, põlluühistu masinamehed teevad tööd kõigil nädalapäevadel ja varavalgest hiliõhtuni – normaalne külaelu!» kostis ta.
Üks teravmeelne lugeja ütles aga, et õige eestlane ostab endale suvemaja hoopis kohas, kus naabrid täiesti puuduvad. «Terve Eesti on täis maha jäetud maju,» märkis ta. «See, kellele ei meeldi kära ja müra, siis on meie riigis piisavalt maad, et ennast täiesti üksikuna tunda,» soovitas ka teine.