P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Madalapalgaliste maksutagastus on kord aastas maksupettuste vältimiseks

BNS
Facebook
Comments
Foto: SCANPIX

Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliiitka asekantsleri Dmitri Jegorovi sõnul asendati algselt plaanitud igakuine madalapalgaliste tulumaksutagastus aastasega, et vähenda riske seoses ümbrikupalkadega.

«Seda küsimust me oleme arutanud maksu- ja tolliametiga (MTA). MTA on siin loomulikult kompetentsiallikaks meie jaoks, kui rääkida ümbrikupalgast. Valimislubadustes oli toetus mõeldud igakuisena, arutades asja MTA-ga, me jõudsime arvamusele, et too samm oleks kindlasti olnud riskantsem ümbrikuapalga võtmes, kui see, mis on praegu sätestatud valitsusse jõudvas eelnõus,» ütles Jegorov BNSile.

«Kui inimene peaks otsustama, et ta lepib kokku tööandjaga osaliselt ümbrikupalgas ja tänu sellele, et ta ei taha kaotada madalapalgaliste toetuses, siis see eeldab, et ta peab ootama tervelt aasta aega, enne kui ta saab sellest kasu, aga ümbrikupalk ja väiksemad hüved, mis on sellega seotud, on ikkagi igakuised,» selgitas ta.

«Loomulikult mõnele inimesele võib see olla ahvatlev, aga selle tõenäosus on kindlasti väiksem kui siis, kui see toetus oleks olnud igakuine,» lisas Jegorov.

Ta märkis, et teatud mõju võib tagasimaksel siiski olla. «Toome selle kindlasti välja kui ühe riski,» ütles ta.

Tagasimakse taotlemiseks tuleb esitada MTA-le hiljemalt järgmise aasta 31. märtsiks tuludeklaratsioon. Tagasimakse teeb amet esimest korda 2017. aasta 30. juuniks.

Ühe võimaliku ohuna näeb rahandusministeerium, et tulenevalt toetuse valemist ja graafikust, võib tekkida stiimul teatud palgavahemikus palku vähem tõsta.

Muudatuse mõju eelarvele on 38 miljonit eurot.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles