L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti kõige kallima veearve saavad väikeküla elanikud

Siiri Liiva
, reporter
Facebook
Comments
Veekraan
Veekraan Foto: SCANPIX

Kuigi Nõva valla Rannaküla elanikud on saanud endale uue vee- ja kanalisatsioonisüsteemi, peavad nad 15. maist hakkama maksma vee ja kanalisatsiooni eest kõige kallimat hinda Eestis.

Rannaküla elanikud, kes seni maksid vaid veepumba elektrikulu, peavad nüüd kuu keskpaigast hakkama tasuma vee ja kanalisatsiooni kuupmeetri eest 5,36 eurot koos käibemaksuga, mis on üle euro kallim, kui möödunud aastal Eesti kõige kallimat vett müünud Tõrva Veejõud OÜ-l, vahendab Lääne Elu.

Nõva vallas veeteenust pakkuva Nõva Kilgi juhatuse liikme Taivo Kausi sõnul ei hallanud sealset veeteenust varem keegi – elanikud käisid ise talviti puurkaevuhoonet kütmas, et torud ära ei külmuks, ja veesüsteemi vaatepilt oli kole. Et praegune hind on kõrge, tõdeb ka Kaus, kuid nimetab seda paratamatuseks.

Nõva vallavanema Deiw Rahumäe sõnul läheks hind odavamaks, kui rohkem inimesi liituks veevärgiga – seetõttu on hind näiteks suvel väiksem, sest siis on rohkem inimesi ja tarvitatakse rohkem vett.

Refereeritud artiklit saab täismahus lugeda Lääne Elust.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles