N, 7.12.2023

Soome lennundustöötajate streik lükkub edasi

Stinne Loo
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: PETER ANDREWS/REUTERS

Pikalt kavandatud ja algselt selleks nädalaks planeeritud Soome lennundustöötajate streik on edasi lükatud vähemalt kuni 19. maini.

Soome lennundusliit ja teenindussektori töötajate ametiühing otsustasid eile lükata edasi lennujaama teenindava personali solidaarsusstreigi, vahendab Yle Uutiset.

Kuigi Finnair ei ole üks streigi algatajatest, mõjutab see siiski ka tema lendude aegu – muudatustest annab lennufirma teada järgmise nädala teisipäevaks.

Algselt kavandas Soome lennundusliit kahepäevase streigi algusajaks käesoleva nädala neljapäeva. Pärast eilset kohtumist teatas riiklik lepitaja Minna Helle oma Twitteri konto kaudu, et streik on vähemalt 19. maini edasi lükatud.

Riikliku lepitaja sõnul on ta palunud mõlemal osapoolelt teema lahendamiseks rohkem aega. Algselt aprillikuusse planeeritud streik ohustab kõige enam Finavia pagasi- ja veoteenuseid pakkuvat tütarettevõtet.

Teenindussektori töötajate ametiühing esitas selle vastu ametliku kaebuse, paludes töövaidluskohtul kuulutada planeeritud streik ebaseaduslikuks. Lennundustööstuse esindajad ütlesid, et ootavad sellele küsimusele lahendust nädala jooksul.

Vaidluse põhjuseks on personalifirma Airpro ja teeindava personali vahelised lepingud. Teenindussektori töötajate ametiühingu sõnul ei ole Soome salongipersonali liidu ja Soome lennundusliidu töölepingumudelid töötajate jaoks piisavalt paindlikud. Erimeelsus mõjutab umbes 80 töötaja lepingut. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles