P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valuutasõda Taanis: pangad annavad üliodavaid laene

, reporter
Facebook Twitter
Comments
Foto: SCANPIX

Taani suuruselt neljas pank sõnas, et teda surutakse ettevõtetele laenude andmisest kõrvale, kuna konkurendid pakuvad ebamõistlikult madalat laenumäära. 

Negatiivsed intressimäärad on muutnud Taani laenajate turuks. Apar Nord Bank ütles, et on loobunud kõikide klientide pärast võitlemast, kuna isegi nulli jõudmist võimaldav intressimäär on kõrgem, kui konkurentide poolt pakutav.

«Me oleme sarved vastamisi ning pakkumistega läinud kasumlikkuse viimasele piirile ning oleme ikka klientidest ilma jäänud,» sõnas panga asepresident Ole Madsen.

See on viimane näide sellest, kuidas Taani valuutasõjad rikuvad riigi laenuturgu. Hoiustamise baasmäär on -0,75 protsenti ning ka valitsuse viieaastaste võlakirjade tootlus on negatiivne.

Taani suurim laenuandja Danske Bank hindab, et hoiuseintressid jäävad negatiivseks terveks tänavuseks aastaks.

«Me näeme praegu likviidsuse ja kapitali ülejääki,» ütles Madsen, tähendades, et liiga paljud pangad tahavad raha välja laenata. 

Taani kroon on olnud surve all peale seda, kui euroala keskpangad hakkasid jaanuaris võlakirju kokku ostma. Sealtmaalt on vähendatud intressimäärasid ja ostetud välisvaluutat, et kurss sama oleks.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles