«Sõrmuste isand» – J.R.R Tolkien
New Yorkeri 2009. aastal ilmunud põhjalikust persooniloost segub, et Lõuna-Aafrikas üles kasvades oli Musk üksildane laps, kes luges palju fantaasiaraamatuid ja ulmet. Neist kõige mõjukam oli talle «Sõrmuste isand». «Minu lemmikraamatutes tundsid kangelased alati kohustust päästa maailma,» ütles Musk New Yorkerile.
«Pöidlaküüdi teejuht galaktikas» – Douglas Adams
Muski sõnul oli tal 12-15 eluaasta vahel «eksistentsiaalne kriis», mistõttu ta luges palju Nietszchet, Schopenhauerit ning teisi filosoofe, et elu mõttest aru saada. See aga ei aidanud. Ühel hetkel komistas ta Douglas Adamsi tippteose peale, kus elu mõtte küsimus keerati pea peale – tähtis ei ole mitte vastus, vaid see, millise küsimuse sa esitad.
«Benjamin Franklin: An American Life» – Walter Isaacson
Musk on korduvalt kinnitanud, et Franklin on üks tema kangelastest. «Ta oli hingelt ettevõtja. Tal polnud alustades mitte midagi,» rääkis Musk intervjuus Foundationile.
«Einstein: His Life and Universe» – Walter Isaacson
Samas intervjuus Foundationile märkis Musk ära ka teise Isaacsoni sulest ilmunud elulooraamatu. Nagu ka «Franklini» puhul, räägib teos ühe geeniuse loo, kes muudab maailma oma intellekti ja ambitsioonide abil.
«Structures: or Why Things Don´t Fall Down» – J.E Gordon
Musk on pühendunud autodidakt, kes uurib põhjalikult kõiki teemasid, mille vastu ta huvi tunneb. Kui ta alustas SpaceXiga, pidi ta endale selgeks tegema raketiteaduse põhialused. Üks raamatutest, mis teda aitas, oli Briti materjaliteadlase Gordoni populaarteaduslik raamat inseneriteadusest.