«Reis kestab 2,5 tundi ja lubatud on väljas suitsu teha vaid siis, kui reisijad seda ei näe ja kui laev sadamas on. Varem oli laeva küljel märgistatud CREW SMOKING AREA. Kus siis olid kliendid ja kaebused? Külje peal aga paraku oli võimatu suitsu teha, kuna tuul puhus nii kõvasti. Seega tuleb käia väikses kuudis, kus pole õhkugi. Mul on küll tunne nagu vanglas oleks. Kui inimene on suitsetaja, siis tuleks ka sellega arvestada ja pakkuda tööandjal inimlikke tingimusi. Kui laev oli Rootsi lipu all, siis isegi kokad käisid väljas suitsul. Mis siis, las käia, nad on ju inimesed, aga mida nüüd tehakse. Kas pärast seda, kui laev läks Eesti lipu alla, tohib nii käituda? Kelle poolt selline kord küll nüüd tuli?» kirjutab küsija.
Vastab Viking Line'i intendant Jan Löfgren.
Viking Line kaitseb laevandusettevõttena nii töötajate kui ka reisijate huve piiramata liigselt kummagi käitumisharjumusi. Kuna meie laevadel reisivad ka mittesuitsetajatest reisijad ning suvisel perioodil viibib välitekil ka palju lapsi, siis on suitsetamine välitekil lubatud ainult selleks ettenähtud kohas. Laeva välistekil võivad laevapere liikmed suitsetada, kuid seda tuleb neil teha reisijate liikumisteedest eemal 9. tekil. Sellise otsuse tegemisel on reeder toetunud reisijatelt saadud negatiivse varjundiga tagasisidele, oleme pidanud laeva klienditeeninduspersonali suitsetamist välistekkidel tööriietes halvamaiguliseks.
On tõsi, et siseruumides paiknev suitsuruum on mõõtmetelt üsna piiratud ning ventilatsioonil puudub piisav võimsus. Oleme eelarves viimase täiustamiseks näinud ette täiendava summa, kuid seoses laevale kehtivate erinõuetega oleme otsimas sobivat ümberehitusprojekti. Niipea kui leitakse parim lahendus, kuidas parandada õhuliikumise kvaliteeti suitsunurgas, alustatakse parandustöödega.
Kinnitame, et laevandusettevõttena käitume vastutustundlikult nii laevapere liikmete kui ka reisijate osas, kelle seas on nii suitsetajaid kui mittesuitsetajaid.