See reklaamlause, mis oli kohaliku partneri idee, eemaldati kiirelt. Kaspersky palkas võtmekohtadele eurooplasi ja ameeriklasi ning valmistas USA investeerimisfirmaga ette börsiletulekut, vahendab Bloomberg.
Aastal 2012 muutis firma järsult kurssi. Tippjuhid vallandati või lahkusid ise. Nende kohad täitsid Vene sõjaväe või luureteenistusega tihedamalt seotud inimesed.
Mõned inimesed teevad aktiivseid kriminaaluurimisi KGB õigusjärglases FSB. Nad kasutavad selleks informatsiooni, mida saavad Kaspersky Lab'i 400 miljonilt kasutajalt, ütlevad kuus praegust ja endist töötajat. Suletus algab juba tippjuhist – kui Kaspersky pole reisil, ei jäta ta kasutamata võimalust iganädalaseks saunaks seltskonnaga, mis sisaldab ka luureametnikke. Kaspersky ise ütleb: «Kui me läheme sauna, on nad lihtsalt sõbrad.»
Kaspersky ütleb, et valitsusametnikud ei saa seostada ettevõtte andmestikku klientidega ning ta ei ole pidanud muretsema selle üle, et president Vladimir Putinile suuremat ustavust näidata.
Ja samal ajal – kui Kaspersky Lab on avaldanud mitmeid küberspionaaži raporteid USA, Iisraeli ja Suurbritannia poolt, siis Venemaa ettevõtmisi pole firma sama erksalt kajastanud. Veebruaris avaldas Kaspersky ülidetailse raporti häkkerite grupist, mis on rünnanud Venemaad, Iraani ja Pakistani ning mille analüütikud usuvad olevat USA riikliku julgeolekuagentuuri NSA all.
Samal ajal pole Kaspersky avaldanud sõnagi Venemaa sidemetest arenenud nuhkvara Sofacy kohta, mis on rünnanud nii NATOt kui Ida-Euroopa välisministreid. Viimati rääkis Sofacy'st hoopis USA küberturbefirma FireEye.
Kaspersky sidemed luurajatega tugevnesid peale kahte lahkumiste lainet, millest esimene oli aastal 2012. Siis loobus Kaspersky börsilemineku plaanidest ning ärijuht Garry Kondakov saatis laiali e-kirja, milles teatas, et nüüdsest täidavad kõrgeid positsioone vaid venelased, ütlesid kaks kirja näinud inimest. Ka juhatuse koosolekud hakkasid inglise keele asemel toimuma vene keeles. Kaspersky eitab kirja olemasolu.