Kreeka võttis vastu vaesusevastase seaduse

Urho Meister
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kreeka peaminister Alexis Tsipras
Kreeka peaminister Alexis Tsipras Foto: SCANPIX

Kreeka parlament kiitis eile veenva enamusega heaks vaesusevastase seaduse – trotsides rahvusvahelisi võlausaldajaid, kes polnud andnud selleks luba.

Seadus tagab madala sissetulekuga majapidamistele tasuta elektri ja toidutalongid, leevendamaks abipakettidega kaasnenud kasinuse valu.

Hinnanguliselt lähevad meetmed maksma ligikaudu 200 miljonit eurot ning valitsus lubab nad tasa teha kärbetega mujalt, näiteks ministeeriumite kulutuste arvelt ja senisest läbipaistvamate riigihangete abiga, kirjutab Wall Street Journal.

Euroopa Komisjoni, Euroopa Keskpanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi esindajad, kes viibivad Ateenas abiprogrammi edenemist uurimas, olid palunud Kreekal seaduse üle hääletamisega oodata, kuniks nad on jõudnud hinnata selle mõju eelarvele.

Oma võitluslikus kõnes enne hääletamist selgitas Kreeka peaminister Alexis Tsipras parlamendiliikmetele, et seadus on riigi huvides ning Kreeka kavatseb minna edasi ka teiste meetmetega, mida rahvusvahelised kreeditorid heaks ei ole kiitnud – näiteks rahvusringhäälingu taasavamisega.

«See on esimene seadus viie aasta jooksul, mis rahvalt midagi ei võta, vaid annab neile midagi,» ütles Tsipras.

Lootuses leida poliitilist lahendust kohtub Tsipras täna Brüsselis Euroopa Liidu tippkohtumise kuluaarides Saksa kantsleri Angela Merkeli, Prantsuse presidendi Francois Hollande’i, Euroopa Keskpanga presidendi Mario Draghi, Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri ja eurogrupi esimehe Jeroen Dijsselbloemiga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles