Soomes koondav IT-firma toob üle saja töökoha Eestisse üle

, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tieto Estonia tegevjuht Anneli Heinsoo
Tieto Estonia tegevjuht Anneli Heinsoo Foto: Liis Treimann / Postimees

IT-firma Tieto, mis koondab Soomes 435 inimest, plaanib lisada Eestisse sadakond töökohta. 

Jaanuaris alanud kollektiivkõnelused on nüüdseks lõppenud ning viimased töökohad Soomes kaovad kolmanda kvartali lõpuks. «See oli korporatsiooni otsus, teatud töökohad tuuakse Eestisse,» ütles firma Eesti üksuse juht Anneli Heinsoo. Eestisse luuakse eraldi üksus, kuhu plaanitakse lisada sadakond töökohta. «Optimistlik plaan on 119.»

Eestisse luuakse tugikeskus. Praeguseks on palgatud 49 inimest, kellest 90 protsenti on eestlased. «Plaanime hakata ka Soomest värbama, ka Soomes koondatavatele pakutakse Eestis töötamise võimalust,» rääkis Heinsoo. Siiani sellest võimalusest keegi kinni hakanud pole.

Ta pani lootusi EASi portaalile «Work in Estonia,» mis teeb Soomes kampaania kevadsuvel. Ent mingit piiri, kui palju töötajaid võiks olla Eestist ja kui palju mujalt, pole kuidagi paika pandud. «Võtame sealt, kust tulevad,» märkis IT-firma juht.

Heinsoo ütles, et Tieto tahtis tuua tugikeskusse Eestisse kolmel põhjusel. «See võimaldab pakkuda teenust efektiivsemalt, soodsamalt ja parema kvaliteediga,» ütles ta. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles