Maitseelamuse Koja peremehel on kahju, et eestlased ei oska siinset seenemaailma ära kasutada kogu selle rikkuses. Tihtilugu piirduvad teadmised seentest kukeseente ja šampinjonidega, mis Tauno Laasiku meelest ei paku erilisi maitseelamusi. «Mul ei ole kukeseene vastu midagi, väga hea, kui saad need esimesed kukeseened, aga pärast neid hakkavad alles head seened tulema – riisikad, puravikud, võiseened,» rääkis ta ja lisas, et kevadseened – mürklid ja kurrelid – on kahjuks inimestele täitsa võõrad.
Siinkohal tuleks Tauno Laasiku arvates seada suuremad ootused meie söögikohtadele. Kui näiteks seenehooajal on menüüs liha seentega, siis kindlasti ei tohiks Laasiku meelest pakkuda praadi šampinjonidega. «Kui on lisatud kukeseent, siis on juba enam-vähem, kuid kõige toredam oleks leida taldrikult näiteks puravikke või pilvikuid,» nentis ta.
Väärarusaamu valitseb Maitseelamuse Koja pererahva meelest eestlaste seas päris palju ka seoses lihaveisega. Harjumuspäraselt tahetakse veiseliha panna mitmeks tunniks ahju ja usutakse, et see on valmis, kui liha juba kahvli otsas ära laguneb. «Väga hea ja rohkemate mineraalidega liha saab ka siis, kui jätta see natuke seest roosaks,» ütlesid nad.
Perenaise Triinu Akkermanni sõnul ei tohiks unustada, et veisel on tegelikult 28 erinevat osa ning kõik kõlbavad süüa ja maitsevad erinevalt. «Lihaveise lõikusskeemil on meil kõige populaarsemaks muutunud number 23, milleks on siis munad, mis alguses tekitavad hirmu, aga hiljem maitsevad hästi,» sõnas ta.