Soome maksuamet: kolmveerand välismaa maksuvõlgnikest on Eestist

Aivar Õepa
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Soome maksuameti kontor.
Soome maksuameti kontor. Foto: vero.fi

2700 välismaisest ettevõttest, kel on Soome maksuvõlgu, on 75 protsenti Eestist, selgub Soome maksuameti Verohallinto äsja avaldatud varimajanduse ülevaatest.

Kokku ulatub ettevõtete maksuvõlg Soome riigile kolme miljardi euroni. Võlg on kasvanud nelja aastaga 200 miljoni võrra. Suurem osa maksuvõlast, 2,1 miljardit, kuulub ettevõtetele, mille tegevus on peatunud. Toimivate ettevõtete maksuvõla põhiosa ilma intressideta ulatub 671 miljoni euroni.

Maksuvõlgu on kokku umbes 92 000 organisatsioonil, see number on nelja aastaga vähenenud kümnendiku võrra, seda peamiselt võlgade aegumise tõttu.

Soome ettevõtetega võrreldes on välismaistel rohkem maksuvõlgu. Kõigist Soome maksuameti registris olevaist välismaistest ettevõtetest on maksuvõlg 19 protsendil ja välismaiste firmade osakaal maksuvõlglaste seas on kasvanud kahe aastaga neli protsendipunkti.

Enim maksuvõlgnikke on Eestist: 75 protsenti kõigist välismaistest võlgnikest. Välismaiste ettevõtete võlgentavate maksude kogusummast on Eesti firmade osa üle poole – 52 protsenti. Enamik Eesti maksuvõlglasi tegutseb (või tegutses) ehitusalal.

Vaid 18 protsenti välismaistest maksuvõlglastest on praegu tegutsevad ettevõtted, ülejäänud on tegevuse sel või teisel moel lõpetanud.

Eesti firmade järel on teisel kohal maksuvõlglaste seas Rootsis registreeritud ettevõtted, neid on 12 protsenti välismaiste võlgnike koguarvust.

Märksõnad

Tagasi üles