R, 1.12.2023

Tänasest on lubatud suverehvidega sõita

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rehvivahetus.
Rehvivahetus. Foto: Ove Maidla

Kuigi alates 1. märtsist  tohib Eestis sõita suverehvidega, ei maksa rehvivahetusega veel kiirustada. Eestimaa muutliku ilma tõttu võib teedel esineda jätkuvalt libedust, mis muudab suverehvidega autosõidu äärmiselt ohtlikuks.

Talverehvide kasutamine Eestis on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Naastrehvidega sõitmine on lubatud alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, talviste teeolude korral kuni 30. aprillini. Naastudeta talverehvidega ehk lamellrehvidega tohib sõita aasta läbi.

«Vaatamata sellele, et ilmateade lähinädalatel tõsist lumesadu ei prognoosi, võib praegustes ilmastikuoludes suverehvidega sõitmine lõppeda traagiliselt nii juhile kui kaasliiklejatele. Hoolikalt tuleks läbi mõelda, millistel teedel enim sõitmist on ja selle järgi otsustada, kas on vajadust rehvivahetuse järele või mitte,» ütles maanteeameti liiklusohutuse osakonna liiklusekspert Villu Vane. Ta lisas, et ilma otsese vajaduseta mõistlik teid ega rehve kulutada.

Viimsis asuva rehvitöökoja ja rehvipoe Kummiproff.ee juhatuse liikme Karl Kulla sõnul tuleks märtsikuu alguses teha kindlaks olemasolevate suverehvide olukord. «Kui õhutemperatuur langeb alla kolme kraadi, pikeneb suverehvidega sõites oluliselt ka sõiduki pidurdusteekond. Päevased plusskraadid võivad seega olla sõitmiseks ohutud, ent öine nullilähedane õhutemperatuur seda ei ole. Enne püsivate soojakraadide saabumist soovitan rehvivahetuse asemel kontrollida, kas eelmise hooaja suverehve üldse kannatab autole alla panna või tuleks mõelda uute ostmise peale,» sõnas Kulla.

Kulla sõnul algab rehvivahetuse hooaeg enamjaolt aprillis ja saavutab haripunkti kuu viimastel päevadel, mil vabu aegu on pea võimatu leida.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles