Financial Times tõi teadlaste hoiatused lugejateni.
Kokkuvõtlik kategooria riskidest, mis mitte kellelegi pähe pole tulnud või mis tunduvad eraldi võttes naeruväärselt ebatõenäolised (nt kui me saadame välja signaali, mis meelitab ligi vaenulikke tsivilisatsioone). Korraga aset leides tekitaksid selle lahtri riskid apokalüptilise olukorra.
Kord 20 miljoni aasta jooksul tabab Maad vähemalt 5 kilomeetrise läbimõõduga hävitav asteroid. Tänapäeva võimalusi arvestades võiksid kosmoseagentuurid läheneva asteroidi mööda juhtida.
Sellest ohust räägitakse hetkel kõige enam. Siiski ei tea keegi, kas risk, et masinad meid oma teelt kõrvaldavad, on reaalne. Seetõttu käiakse välja väga lai tõenäosuse protsent.
Vulkaanipurse, mis paiskaks atmosfääri tuhandeid kuupkilomeetreid materjali, võiks tuua kaasa «vulkaanilise talve», mille mõju sarnaneks asteroiditabamuse või tuumasõjaga. Tänapäeva tehnoloogiaga suurt midagi teha ei annaks.
Globaalse ökosüsteemi täielik kokkukukkumine, mistõttu planeet ei suudaks enam elanikkonda ülal pidada. Väga keerukas hinnata.
Vilets globaalne valitsemine
Maailma asju aetakse niivõrd halvasti, et sellest piisab hävinguks. Näiteks kui areenile ilmub täiesti ebakompetentne ja korrumpeerunud globaalne diktaator.
Selle all mõeldakse majanduslikku ja/või ühiskondlikku kollapsi (sh kodanikurahutused ja korrakaitse lagunemine).
Praegu rääkitakse vaid inimfaktorist ja CO2 taseme kasvust, kuid kui näiteks Arktika igikeltsast vabaneks metaani, võiks temperatuur tõusta 6 kraadi jagu või enam. Tulemuseks massiline näljahäda ja rahvarahutused.
«Tuumatalv» kataks kuudeks kinni päikesevalguse. Sellest piisaks tsiviliseeritud elu lõpuks.
Halvimal juhul kombineeruksid ravile allumatus, kõrge surmaga lõppemise protsent, ülim nakkuvus ja pikk peiteaeg. Rahvusvaheline tervisesüsteem ei jõuaks reageerida.
Geenitehnikaga läheb midagi väga valesti – kas kogemata või sõjategevuse tõttu. Tekitatud patogeen võtab sihikule inimkonna või elulise osa ökosüsteemist.
Aatomitasandil tegutsedes luuakse hirmuäratavaid uusi relvi. Välistada ei saa «grey goo» ( ingl. k «hall plöga») stsenaariumi: iseend paljundavad masinad võtavad planeedi üle.