Olukorda, kus laps jala küljes ripub ja karjub, on vanemal raske taluda. On vanemaid, kes ütlevad: «Ma ei jäta nutvat last lasteaeda maha.» Sellises situatsioonis tasuks aga kuulata kogemustega lasteaiaõpetaja nõuannet: «Teie laps jätab paari minuti pärast nutmise, minge rahulikult tööle. Kui laps nuttu ei jäta, helistan teile ja kutsun tagasi.»
See on tõsi, laps rahuneb peagi. Ta on põnevas ümbruses, tema ümber on palju eakaaslasi, kes liiguvad, mängivad, keerutavad hularõngast, vaatavad pildiraamatuid ja joonistavad.
Et lapse nutust ei tasu ära ehmuda, tõestab ka näide eesti keelega kimpus olnud Maximusest, kes kuulus pigem nende laste hulka, kellele lasteaeda minek pisarad silma tõi.
Maximus nuttis alati, kui ema ära läks, kuid oli siiski nõus mulle käe andma ja rühma tulema. Kord vaatasime ühest ja teisest aknast välja, et kus kass on. Kassi polnud. Siis märkasin kuuri katusel palle ja rääkisin Maximusele, et suured poisid on vist jalgpalli mänginud. Juhtisin tema tähelepanu ka sellele, kui tugev tuul väljas on ja kuidas puude oksad liiguvad. Äkki lükkas tuul ühe palli katuselt maha. Ja teise ka. Maximus rahunes ja ei nutnud enam.
Järgmisel korral võtsin jälle Maximusel käest kinni ja läksime tuppa. Küsisin, kas ta tahab autot veeretada. Poiss oli nõus. Meil oli lõbus, ka teised lapsed tulid vaatama. Küsisin, kes tahab Maximusega autot veeretada. Paar last tahtsid ja poiss oli rõõmus.