Tallinna Tehnikaülikooli e-meditsiini labori juhataja doktor Peeter Rossi hinnangul aitaks telemeditsiini laiem kasutuselevõtmine parandada esmatasandi ravi kättesaadavust ning valdkonnast võiks kujuneda Eesti suurim ekspordiartikkel.
Peeter Ross: e-tervis võiks olla Eesti suurim ekspordiartikkel
Eesti juhtivad teadusasutused koos meditsiini ning IT valdkonna ettevõtetega on koondunud TeleHealth tehnoloogia arenduskeskusesse (TAK), mille eesmärk on e-tervise tehnoloogiate ning rakenduste ühine arendus ning turustamine rahvusvahelistel turgudel.
«Eesti on suurepärane riik uutele e-tervise tehnoloogiate väljatöötamiseks ning rakendamiseks just tänu oma uuendusmeelsele elanikkonnale, meditsiini- ning IT valdkonnas tegutsevatele spetsialistidele ja teadusasutustele,» märkis Ross.
Tema sõnul saaks TeleHealth TAK-s arendatud tehnoloogiatega leevendada mitmeid tervishoiu probleeme, näiteks oleks võimalik telemeditsiini teenuse abil optimeerida ja muuta efektiivsemaks esmatasandi tervishoiutöötajate tööd.
TeleHealth tehnoloogia arenduskeskuse liikmeteks on Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, Eesti E-tervise Sihtasutus, Elion, Magnum, Helmes ja mitmed teised IT- ning meditsiinisektori ettevõtted.
E-tervise valdkonda, seal hulgas telemeditsiini, peetakse üheks suurima potentsiaaliga kasvuvaldkonnaks, mille ülemaailmseks turusuuruseks hinnatakse sellel aastal 160 miljardi dollarit.