P, 2.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

RMK ostis Eesti Metsataime soomlastelt välja

Aivar Õepa
, reporter
RMK ostis Eesti Metsataime soomlastelt välja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Marana taimla.
Marana taimla. Foto: Rando Kall / RMK

Täna allkirjastatud lepingu kohaselt ostis Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) Soome riigimetsa majandajalt Metsähallitus ligi miljoni euro eest 30,1 protsenti metsataimede kasvatamisega tegelevast aktsiaseltsist Eesti Metsataim, saades tehingu järel ettevõtte ainuomanikuks.

Seni kuulus RMKle Eesti Metsataimest 69,9%. Viimastel aastatel oli RMK ettevõtte põhiklient, teatas ettevõte.

«Eesti riigimetsa taimevajadus aasta-aastalt kasvab, samal ajal kui metsataimede turg Soomes on kokku tõmbunud,» kommenteeris RMK juhatuse esimees Aigar Kallas. «Sellises olukorras on täisosaluse omandamine igati mõistlik.»

Eesti-Soome ühisettevõte loodi RMK teatel 2002. aastal selleks, et õppida soomlastelt uusi taimekasvatuse tehnoloogiaid ning varustada Eesti ja Soome riigimetsa korraliku istutusmaterjaliga.

Eesti Metsataime taimlas Marana külas Pärnumaal kasvatatakse suletud juurekavaga männitaimi ning pott-põld süsteemis kuusetaimi. Eelmisel aastal ostis RMK Eesti Metsataimelt 7,8 miljonit taime, edaspidi peaks see number kasvama 10,7 miljoni taimeni aastas.

RMK paneb igal aastal riigimetsa kasvama miljoneid puid – sel aastal 18,7 miljonit. Vajalikud taimed kasvatab RMK oma taimlates ise. Kokku on taimlaid üle Eesti kaheksa – lisaks Eesti Metsataime Marana taimlale ka Tartus, Räpinas, Reius, Purilas, Kullengal, Rullis ja Iisakus.

RMK omandas 30,1 protsenti ASi Eesti Metsataim aktsiatest 955 000 euro eest, rahastades ostu oma eelarvest. Tehingu kogumaht on 72 860 aktsiat nimiväärtuses 728 600 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles