Taanis hakkab pank hoiustajatelt intressi koorima

Urho Meister
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Taani kroonid.
Taani kroonid. Foto: FABIAN BIMMER / REUTERS

Pärast seda, kui Taani keskpank intressimäära sügavale alla nulli langetas, üllatavad kohalikud laenuandjad omapoolsete ja ülimalt ebatavaliste sammudega.

Nii näiteks teatas FIH Erhvervsbank plaanist hakata nõudma jaeklientidelt lõivu võimaluse eest nende kontodel raha hoida, kirjutab Wall Street Journal.

«Kui inimesed tahavad panna raha meie panka hoiule, siis me ei taha vähemalt ise selle pealt raha kaotada,» ütles FIH Erhvervsbanki finantsdirektor Palle Nordahl. «Null- või positiivse intressi maksmine meie klientidele on kasumlikkusele väga kahjulik.»

Samal ajal on mõne Taani kodulaenu intressid kukkunud nii madalale, et pangad saavad inimestelt makseid üksnes täiendavate lõivude kaudu, mille nad lisaks regulaarsetele intressimaksetele välja on mõelnud.

Et majanduskasvu «vändast käima lüüa», on Taani keskpank tänavu langetanud intressimäära juba neli korda. Praegu asub see -0,75 protsendi juures.

Tagasi üles