N, 30.11.2023

Putin: reserv aitab Venemaal naftahinna langust üle elada

BNS
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vladimir Putin
Vladimir Putin Foto: SCANPIX

Naftahinna 50-protsendiline langus on tekitanud Venemaa majandusele probleeme, kuid oluline valuutareserv aitab selle negatiivse mõjuga toime tulla, ütles Venemaa president Vladimir Putin Egiptuse visiidi eel selle riigi ajalehele Al-Ahram.

«Venemaa osaleb aktiivselt maailmamajanduses. Ja suured kõikumised maailmamajanduses avaldavad seetõttu Vene majandusele muidugi mõju. Venemaale kui ühele suuremale naftatootjale tähendab naftahinna langus väiksemaid eelarvetulusid ja riiklikke investeeringuid majanduskasvu ja naftatootmisse,» selgitas president, vahendab BNS.

Kuid ta lisas, et see ei ole esimene kord, kui Venemaa niisuguste probleemidega kokku puutub. Võrdluseks tõi ta 2008.-2009. aasta majanduskriisi kogemused. Venemaa on kogunud suured valuutareservid, mis aitavad tal tekkinud probleemidega toime tulla.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles