N, 7.12.2023

Postisaadetisi saab nüüdsest lunastada ka digitaalse volikirjaga

Siiri Liiva
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Postipakke ja tähitud kirju saab nüüdsest kätte ka digitaalse volikirja alusel.
Postipakke ja tähitud kirju saab nüüdsest kätte ka digitaalse volikirja alusel. Foto: Marko Saarm / Sakala

Alates esmaspäevast on kõigil eraisikutel ja asutustel võimalik oma postipakkide ning tähitud kirjade vastuvõtmiseks volitada teisi isikuid ilma paberit kulutamata.

«Volikirja kasutatakse saadetiste vastuvõtmisel küllalt sageli, nüüd on võimalik volitusi anda ka digitaalselt,» teatab postifirma kommunikatsioonispetsialist Erki Varma.

Erakliendid saavad digitaalselt allkirjastatud volikirja saata aadressile info@omniva.ee, äriklientidel tasub suhelda oma Omniva kliendihalduri või müügijuhiga. Kui digitaalne volikiri esitatakse enne kella 16, hakkab see kehtima esitamisele järgneval tööpäeval.

«Muudatus puudutab kõiki postkontorites väljastatavaid registersaadetisi – saadetisi, millel on vöötkood ja mille liikumist saab otsingu abil jälgida,» selgitab Varma. Siia alla kuuluvad erinevad pakiteenused ja tähitud kirjad.

Lihtsaadetiste korral ei ole tuttava või lähedase saadetisele postkontorisse järgi minnes alates mullu sügisest volikirja vaja esitada, piisab isikuttõendavast dokumendist ja aadressist, millele saadetis saadeti.

Postifirma võttis muudatuse ette eesmärgiga muuta oma teenused mugavamaks ja kiiremaks. «Volikirja alusel saadetiste väljastamine on küllalt levinud, eriti puudutab see ärikliente,» sõnab Varma.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles