Andekad inimesed liiguvad ringi vabalt kui iial enne ning neile avatud riigid saavad konkurentsieelise. Uus indeks paigutab talendisõbralike riikide hulka ka Eesti.
Värske indeks paigutab Eesti talendisõbralikemate riikide hulka
Teine globaalne talendi konkurentsivõime indeks, mida loob majanduskool INSEAD koostöös Singapuri inimkapitali juhtimise instituudi ja Adecco, kinnitab, et talentide liikumine on kooskõlas jõukusega – indeksi esikohad on hõivanud jõukad riigid. Lisaks maailmaklassi haridusele suudavad need riigid pakkuda paremat elukvaliteeti ja suuremat sissetulekut.
93 riigist koosnevas loetelus, mis annab ülevaate sellest, millised riigid on enim võimelised meelitama ja hoidma talente, domineerib Euroopa. Esimese kahekümne hulka mahub ka Eesti.
Šveits
Singapur
Luksemburg
USA
Kanada
Rootsi
Suurbritannia
Taani
Austraalia
Iirimaa
Norra
Holland
Soome
Saksamaa
Austria
Uus-Meremaa
Island
Belgia
Eesti
Jaapan
Esikolme riigid on väikesed, avatud majandusega riigid, millel pole muud valikut, kui olla avatud nii kaubandusele, investeeringutele kui inimestele. Teised riigid julgustavad rahvusvahelisi firmasid investeerima.
Indeksist tuleb ka välja, et enamik riikidest ei hinda kutseharidust kõrgelt, välja arvatud Šveitsi, Saksamaa ja Austria. Šveitsis umbes 70 protsenti noortest valib ülikooli asemel kutsehariduse ning ka pooled ministreist pole kõrgharidusega. Ka Saksamaal ning Austrias on suundumus sama ning see väljendub kenasti ka noorte, alla 25-aastaste, tööpuuduses, mis on Šveitsis ja Saksamaal vastavalt 3,6 ja kaheksa protsenti. Hispaanias, Itaalias ja Kreekas võib see näitaja ulatuda üle 50 protsendi.