/nginx/o/2012/08/05/1253566t1h3737.jpg)
Nafta hind kerkis peale seda, kui suri naftakartell OPECi suurima naftatootja Saudi Araabia kuningas Abdullah.
Futuurid kerkisid 3,1 protsenti New Yorgis ning 2,6 protsenti Londonis. Just Saudi Araabia oli põhjus, miks OPEC oma novembri kohtumisel otsustas nafta tootmismahud samaks jätta, vahendab Bloomberg.
«Kuningas Abdullah surm suurendab lähiaja naftahindade ebakindlust ning volatiilsust,» ütles Sanford C. Bernstein&Co. analüütik Neil Beveridge.
Riigi uus kuningas Salman tõenäoliselt jätkab eelkäija naftapoliitikat ning nafta tootmismahud jäävad samaks.
Võtmeindikaator on see, kas kuningas jätab ametisse naftaminister Ali al-Naimi, kes riigi naftapoliitikat juhib.
Salman märkis kuuendal jaanuaril peetud kõnes, et Saudi Araabia naftapoliitika jääb samaks, hoolimata madala majanduskasvu poolt põhjustatud «turupingetest.»