Enamik Androidi süsteeme võimaldab loata ligipääsu isikuandmetele

, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Android. Katkine.
Android. Katkine. Foto: Ekraanitõmmis

Hong Kongi andmekaitseasutus informeeris andmekaitse inspektsiooni tõsisest ohust nimetatud versioonide kasutajate isikuandmetele. 

Ohu kohaselt on Androidi erinevate rakenduste kaudu võimalik juurdepääs nutiseadme nn jagatud mälule (pildid, allalaaditud failid, teiste rakenduste poolt seadmesse salvestatud andmed) ilma nutiseadme kasutajat teavitamata, teatas andmekaitse inspektsioon.

See annab näiteks halbade kavatsustega rakenduste loojatele võimaluse nutiseadmete kasutajate isikuandmeid kuritahtlikult koguda.

Google`i juhis Android OS rakenduste arendajatele näeb ette, et enne kui rakendus paigaldub nutiseadmesse, peab soov juurdepääsuks nutiseadmesse salvestatud andmetele olema juurdepääsu lubamise lehel eraldi küsitud, nii et kasutajale jääks võimalus katkestada või keelduda rakenduse allalaadimisest.

Ometi õnnestus Hong Kongi andmekaitseasutusel Google Play poodi üles laadida testrakendus, millega on võimalik kasutada seadmes olevaid isikuandmeid ilma nutiseadme omanikku informeerimata. Samuti näitas test, et kuigi Android versioon 4.4 kirjeldatud ohtu enam ei sisalda, on selle versiooniga rakendustel võimalik siiski osaline juurdepääs seadme sisemälule seadme omaniku teadmata.

Nutiseadme kasutaja privaatsusriive ennetamiseks tuleks võimalusel uuendada oma seadmed versioonidega Android 4.4 (KitKat) või Android 5.0 (Lollipop). Samuti võiks kasutada operatsioonisüsteemi tuge andmed krüpteerida.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles