«See oleks EKPle isegi palju odavam kui praegused programmid,» ütles Muellbauer Spiegelile.
Keskpankurid ja konservatiivid aga väristavad õlgu seda ideed kuuldes. «See oleks ülim patt,» ütles Saksa teiseks suurima panga Commerzbanki peaökonomist Jörg Krämer. «Kui keskpank annab korra raha, ei jää see ainult ühekordseks isoleeritud juhtumiks. Poliitikud küsivad igal järgmisel korral juurde.»
Muellbaueri arvates saaks sellist mangumist peatada lihtsa eesmärgi seadmisega: inflatsioon kaks protsenti. Kui see saavutatud, ei anta enam raha.
Siiski kardetakse, et «helikopteriraha» võib kergesti tekitada hüperinflatsiooni, nagu 1920ndatel Saksamaal kui leib maksis lõpuks 140 miljardit toonast marka. «Kohe, kui inimesed on kogenud, et taevast sajab raha, tekib tuleviku inflatsiooni osas suur ebamäärasus,» ütles Krämer. «Kui tihti seda hakkab juhtuma, kui kõrgele hinnad tõusevad? Mis seisus peab euro küll olema, et EKP on otsustanud seda niisama jagada?»
Ja isegi kui inimesed tõttavad kohe poodidesse taevastkukkunud raha kulutama, ei pruugi see raha jõuda tagasi tööstusse ning tootmist ja seeläbi majandust elavdada. «On võimalik, et inimesed võistleks ühtede ja samade kaupade pärast,» ütles ajakirjale endine Deutsche Banki peaökonomist Thomas Mayer. «Hinnad tõusevad taevasse, aga kestvat ergutust majandus ei saa.»
Seepärast on Citigroupi peaökonomist William Buiter, tuntud ja respekteeritud majanduse ekspert, pakkunud «helikopterirahast» oma modifikatsiooni: raha jagamine infrastrutuuriprojektidesse investeerimisena ja koos poliitiliste reformidega majanduse konkurentsivõime tõstmiseks. Lissaboni leppe kohaselt oleks selle plaani esimene osa küll euroliidus lubamatu riigiabi, kuid Buiteri arvates on seda sõnastav punkt leppes nagunii «katastroof».
Buiterile sarnaselt on olukorda hinnanud ka Jaapani peaminister Shinzo Abe, kes käivitas 2012. aastal ametisse asudes struktuursed reformid koos massiivse investeerimisprogrammiga ning sundis keskpanka viimast finantseerima. Jaapani keskpank on juba kulutanud triljoneid, kuid majandus on endiselt kuhtumas, mis annab iroonilisel moel argumente nii «helikopteriraha» pooldajatele kui ka vastastele. Ühtede arvates näitab Jaapani saatus, et massiline likviidsus töötab ainult juhul kui poliitikud teevad enne eeltöö; teiste arvates seda, et struktuurseid probleeme on absurdne üritada palja rahajagamisega lahendada.