Kui on olemas reguleeritavad toolid, lauad, monitorid jne, peavad lapsed teadma, kuidas saab neid õigesse asendisse sättida, et need oleksid mugavad. Veendu, et lapsed teavad, kuidas mööblit endale mugavaks reguleerida. Mõnikord on reguleeritavad mehhanismid lastele liiga tugevad keeramiseks.
Tavalised kontoritoolid on mõeldud siiski täiskasvanutele ning toolide mõõdud ei sobi laste kehamõõtudega. Lapsed võivad ebamugavust tundmata istuda täiskasvanu toolil umbes kuni üks tund. Pikem istumise periood tähendab, et tool on vaja kohandada lapsele sobivaks.
Kui tool on ebasobiv, siis reguleeri käetugesid, seljatuge ja istumise alust lapsele sobivaks - proovi käetugesid allapoole lasta, tõsta istumise alust, lükka seljatugi ettepoole.
Kui tool ei ole reguleeritav, siis toesta lapse istumise asendit - pane näiteks padi istumise alla ja alaselja alla. Kui lapse jalad jäävad sellises asendis rippuma, siis pane jalatugi või mõni kast jalgadele toeks. Jalad ei tohiks vabalt toolilt alla kõlkuda, sest see takistab vereringe liikumist.
Kuna lapsed istuvad tihti täiskasvanute toolil, siis nad vaatavad monitori alt üles. Pea taha kallutamine võib põhjustada seljavalu. Monitor peab olema paigutatud nii, et laps saab mugavalt vaadata ekraani, ilma et peaks selga kallutama ette- või tahapoole.
Ekraani kõrgust peab muutma - lapse silmad peavad olema kohakuti või natuke kõrgemal monitori ülemisest äärest. Monitor peab paiknema otse vaatevälja ees, mitte kõrval. Samuti tuleb jälgida, et ekraan ei oleks pimestav.
Silmade pingutust saab vältida adekvaatse valgustusega. Selleks kohanda ekraani ja ruumi valgustust. Ole kindel, et igal paberdokumendil, mida laps loeb, on küllaldaselt valgust.
Kui kasutate lapsega sama töökohta, siis võiks hankida kohandatava klaviatuurialuse. Lisaks on olemas lastele mõeldud klaviatuure, millel on väiksemad klahvid ja lühemad vahemaad klahvide vahel. Võimalusel tasuks see lapsele soetada.
Kasutatud allikad:
http://www.safecomputingtips.com
http://ergo.human.cornell.edu
http://www.healthycomputing.com