EAS sai teisipäeval kohtult teate, et E&G on oma kaebuse tagasi võtnud.
EAS ei ole hankes osalenud pooltega läbirääkimisi pidanud, kinnitas EAS-i juhatuse esimees Hanno Tomberg BNSile. «Avatud hankemenetluses on igasugused läbirääkimised keelatud ja EAS jälgib väga rangelt riigihanke reegleid. Kui peaks selguma, et pakkujad on omavahel läbirääkimisi pidanud, siis kaalub EAS hanke tühistamist ja seda peaksid uurima uurimisorganid,» lisas Tomberg.
E&G väidab aga, et EXPO paviljoni ehitushanke võitja Ekspodisaini AS-i, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja E&G OÜ vahel toimusid kolmepoolsed läbirääkimised, mille eesmärk oli teha koostööd hanke täitmise nimel. Läbirääkimistel jõuti väidetavalt ka kokkuleppele, et E&G OÜ-ga sõlmitakse ehitusleping või tasutakse hüvitis summas 203 652 eurot, selgub E&G OÜ-d esindava õigusbüroo digiallkirjaga dokumendist.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete juht Rasmus Ruuda ütles, et tema pole teadlik, et sellised läbirääkimised oleksid toimunud.
Praegu on ka ebaselge, kas selline vaidest loobumise eest makstav hüvitis oleks üldse seaduspärane.
Viimasel hetkel väidetavast kokkuleppest loobuti, tunnistab nüüd ka E&G, kuid süüdistab selles nüüd kahte endist alltöövõtjat, kes juhtisid 17. detsembri BNSi uudisloos avalikkuse tähelepanu E&G juhtide varasemale ebakorrektsele äritegevusele.
Nimelt on Artur Fjodorovi endise ettevõtte Rahva Kinnisvara OÜ alltöövõtjate hinnangul tegu ettevõtjaga, kes teeb riigihangetel alapakkumisi ja jätab alltöövõtjatele maksmata ning tihti tuleb kokkulepitud summasid kohtu teel nõuda. Samuti ütlesid alltöövõtjad, et ettevõtjal puudub pädevus ehitussektoris tegutsemiseks.