Paari- ja pereterapeut Küllile Lillestiku sõnul on sellele küsimusele väga raske üheselt vastata, sest kõik sõltub sellest, mis eesmärgiga jõulupidu firmas tähistatakse – kas see on aastakokkuvõtete tegemine, tagasiside andmine või siis ka pereväärtuste tunnustamine.
Lillestik tunnistas, et vähemalt üks suurem firmaüritus aastas on kindlasti oluline kolleegidega sõbrunemise ja vabamas õhkkonnas hea meeskonnavaimu loomise seisukohast. «Me hakkame oma kolleege ikkagi teise pilguga vaatama ja nendega teistmoodi suhtlema, see aitab neid paremini mõista,» rääkis ta, lisades, et kindlasti mõjutab kolleegidega koos veedetud vaba aeg ka rahulolu töökeskonna ja tööga tervikuna. «Töökoht ei anna meile ainult seda, mis on palk ja raha, ta annab meile tööalase identiteedi ja annab ka tunde, et ma kuulun kuhugi.»
Kui koos kaaslasega firmapeole minnes võib juhtuda, et kolleegidega ehk väga palju ei suheldagi, siis lahenduseks on Lillestiku sõnul see, kui näiteks ühe valdkonna inimesed on organiseeritud koos kaaslastega ühte lauda, kus saadakse ka paaridena omavahel tuttavaks. Ja oma partneri kolleegidega tutvumine võib olla vägagi huvitav!
Samas tunnistas ta, et kui väikesed ettevõtted, kus on näiteks 15 töötajat, saavad seda teha, siis 150 töötajaga ettevõtted tihtipeale mitte.
Kui firmapeo kutse on siiski rangelt ilma kaaslaseta ja tekitab kodus pingeid, siis Lillestiku sõnul taandub kokkuvõttes kõik sellele, milline on paarisuhe ja kui hea on partnerite omavaheline kontakt. Ta viitas sellele, et nii armukadedus kui ka põhjused armukadeduseks võivad tekkida ka siis, kui peole minnakse koos oma partneriga ning kui sellised põhjused tõepoolest tekivad, on see ilmselt peeglisse vaatamise koht.