T, 5.12.2023

Riigimetsas tuleb jõulupuud valides järgida kuusetoomise reegleid

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
RMK pakub aastaid võimalust ise riigimetsast kuuske tuua.
RMK pakub aastaid võimalust ise riigimetsast kuuske tuua. Foto: Andres Haabu / Postimees

Ka tänavu  kutsub Riigimetsa  Majandamise Keskus kõiki jõulude eel riigimetsa endale sobivat kuusepuud valima, kuid seda tehes tuleb kinni pidada reeglitest.

Riigimetsa Majandamise Keskuse  metsakasvatuse peaspetsialisti Toomas Väädi sõnul on RMK pakutav võimalus iga aastaga aina populaarsemaks muutunud ja mullu osteti nii 8700 kuuske, teatas RMK.

Enne metsa minekut tuleks Toomas Väädi sõnul tutvuda riigimetsade kaardiga RMK kodulehel või mobiilirakenduses ning teha endale selgeks, kus asub riigimets. «Nutitelefonide kasutajad saavad RMK mobiilirakenduse abil metsas olles kindlaks teha, et asuvad ikka riigimetsas, kus puuduvad looduskaitselised piirangud ning kust võib kuuske võtta,» sõnas Väät.

 Metsas olles tuleb kindlasti järgida kuusetoomise reegleid. «Jõulupuu võib võtta sealt, kus tal pole lootust suureks kasvada – teede ja kraavide servadest, liinide ja vana metsa alt,» nimetas Väät sobivad kohad. Kindlasti ei tohi kuuski raiuda metsanoorendikest, kuhu nad on inimeste poolt istutatud või kus neist on sirgumas palgipuud. Metsanoorendiku tunneb ära selle järgi, et puud on korrapäraselt istutatud ja hooldatud ning enamasti ühevanused.

 Kuuse eest saab tasuda internetiülekandega või mobiilimaksega, enne kuuse võtmist peab puu eest olema tasutud. Kuuse hind sõltub puu pikkusest – kuni ühemeetrine kuusk maksab 3 eurot, ühe- kuni kahemeetrine kuusk 8 eurot ning kahe- kuni kolmemeetrine kuusk 13 eurot.

Metsa minnes tuleks kaasa võtta saag või kirves ning panna selga ilmastikule sobivad riided. Toodud kuuske tasuks enne tuppa toomist hoida võimalusel mõnda aega jahedamas ruumis, näiteks koridoris või garaažis, nii püsib puu hiljem toas kauem värske. 

Kuuseretkega seotud küsimuste korral aitab RMK kuuseabi telefon 676 7500, mis töötab 1.-23. detsembril kell 9-18.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles