Omniva tuletab pakisaatjatele ja e-poodidest kauba tellijatele meelde, et postiga on muuhulgas keelatud saata pürotehnilisi tooteid, kiiresti riknevaid toiduaineid ja raha.
Vaata, mida ei tohi posti teel saata
Omniva klienditeeninduskeskuse juht Ana Lepik ütles, et just jõulude eel küsivad kliendid sageli, mida tohib või ei tohi posti teel saata. «Vastu jõule uuritakse ikka rahasaatmise võimaluse kohta, samuti soovitakse lähedastele meelehead teha toiduaineid saates,» selgitas Lepik.
Nimekiri esemetest, mida postisaadetises saata ei tohi, on pikk. «Sinna hulka kuuluvad ka näiteks pürotehnilised tooted, relvad ja nende osad, mürgised ained, kergesti süttivad ained, kiiresti riknevaid toiduained, aga ka elusloomad,» loetles Lepik.
Postisaadetiste hulka kuuluvad nii Omniva kulleritega edastatavad saadetised kui ka postkontorist ja pakiautomaadist teele läinud pakid.
Keelatud esemete saatmise piirang laieneb ka e-poodidele. «See tähendab, et kui e-poes müüakse näiteks pürotehnilisi tooteid või muid esemeid, mida posti teel saata ei tohi, ei saa neid kohale toimetada ei postkontorist väljastades ega ka pakiautomaadi või Omniva kulleri kaudu,» täpsustas Lepik.
Lisaks postipakkidele ei ole posti teel lubatud kirjaga saata ka raha. Selle saatmiseks tuleks kasutada rahakaardi teenust.
Et pakk tervelt ja probleemideta adressaadini jõuaks, on oluline see korrektselt pakendada. Kui kodus pakendamiseks vajalikke vahendeid käepärast pole, leiab need postkontorist.
Detsembris on suuremad postkontorid avatud õhtuti kauem ning ka nädalavahetustel.
Mida ei tohi saata?
- relvi ja nende osi
- laskemoona ja nende osi
- pisar- ja närvigaasi balloone
- lõhkevaid, kergesti süttivaid ja ohtlikke aineid, muuhulgas ilutulestikku, välgumihkleid, aerosoole, bensiini, lahusteid, tikke
- mürgiseid ja radioaktiivseid aineid
- bioloogilisi nakkusohtlikke aineid
- narkootilisi ja psühhotroopseid aineid ja neid sisaldavaid ravimeid
- täisverd ja verekomponente
- happeid
- kiiresti riknevaid toiduaineid
- elusloomi, -linde, -kalu, -putukaid, välja arvatud siidiussid, mesilased ja kaanid mürgiseid taimi
- esemeid, mille sissevedu on keelatud või piiratud sihtriigi õigusaktidega
- esemeid, mille sisse- või väljaveokeeld või ringluse piirang on sätestatud teistes õigusaktides
- ravimiseaduse järgi on keelatud rahvusvahelistes postisaadetistes saata ja saada ravimeid, kui tehingu üks pool on juriidiline isik, näiteks internetipood