Amet võttis oktoobri lõpus SlavicHair ilusalongist Tallinnas aadressil Narva maantee 7 testimiseks juuksepikendused, et välja selgitada, kas tegemist on sünteetiliste juuste, inimjuuste või loomsetest karvadest valmistatud tootega.
Kontrollostu käigus soetatud juuksepikendused saatis amet Hollandi majandusministeeriumi juures tegutsevasse toidu- ja tooteohutuse laborisse testimisele. Laboril ei olnud võimalik kindlaks määrata juuste päritolumaad, küll aga näitas sealne test, et tootes pole kasutatud sünteetilisi juuksekiude ega loomseid karvu, vaid inimjuukseid. Selle väljaselgitamiseks uuriti juuste värvi, kuju, pikkust, säsi (sisekude/südaosa) struktuure, kutiikulit (juukse kattekiht/väliskiht) ja ristlõikeid.
SlavicHair väidab, et tarbijakaitseamet on väljastanud ettevõttele tõendi, et tema paigaldatavad juuksepikendused on kvaliteetsed. Juuksepikenduste kvaliteeti ei saa aga hinnata ei amet ega ka ükski labor, sest selleks puuduvad praegu nii võimalused kui ka meetodid. Testiti vaid seda, millest juuksepikendused koosnevad. Tarbijakaitseamet ei väljasta tõendeid toote kvaliteedi kohta, seda saavad teha ainult vastava valdkonna eksperdid.
Juuksepikenduste puhul peab tarbija arvestama, et alati ei pruugi saada soovitud tulemust. Pikenduste paigaldamisel mängivad suurt rolli nii tarbija enda juuste struktuur ja seisukord kui ka peanaha tundlikkus ja valitud juuksepikenduste pikkus. Samuti võib paigaldatud juuksepikenduste väljanägemist ja püsivust mõjutada valitud kinnitus (teip, keratiin jms), mis alati ei sobi kõikidele juuksetüüpidele. Juuksepikenduste paigaldamisel on oluline, et tarbija enda juuksed oleksid terved. Soovitav on konsulteerida eelnevalt juuksepikenduste paigaldajaga. Tarbija peaks arvestama sellega, et pikendused vajavad pärast paigaldamist täiendavat hooldust.