P, 10.12.2023

Elisa 4G võimaldab äppe paremini kasutada

Siiri Liiva
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
4G interneti abil peaksid erinevad nutirakendused paremini toimima.
4G interneti abil peaksid erinevad nutirakendused paremini toimima. Foto: Peeter Langovits/Postimees

Elisa pakub tarbijale nii mobiiltelefonis kui ka tahvlis ja arvutis kasutamiseks viite erinevat tegevuspõhist nutipaketti, mille eesmärgiks on toimivad rakendused.

Elisa poolt turule toodud kõik uued arvuti- ja mobiiltelefoni paketid sisaldavad nüüd 4G internetti, annab ettevõte teada. Vajaduse käivitajaks on olnud põhimõttelised muudatused turu olukorras ja tarbijas vajadustes.

Rohkem kui pooled kliendid on kasutusele võtnud nutiseadmed ja mobiilse interneti ning nad ei osta internetti enam interneti pärast, vaid selleks, et teha konkreetseid tegevusi erinevate äppide abil.

«Seega pole klientide jaoks olulised enam kiirused, vaid see, et nende rakendused toimiksid,» märkis Andrus Hiiepuu.

Esimese põlvkonna nutipaketid olid mahupõhised, kus klient pidi orienteeruma erinevate mega- ja gigabaitide vahel. «See oli kliendile suur frustratsioon ning turg püsis seetõttu nišši staatuses,» meenutas Andrus Hiiepuu.

2010. aastal tõi Elisa esimesena turule teise põlvkonna paketid, mis olid kiirusepõhised. Antud lähenemine käivitas mobiilinterneti turu ja viis teenuse massidesse.

Madalaima hinnaga ehk 4 eurose kuutasuga pakett mobiiltelefonis või tahvlis võimaldab tarbijal lugeda e-meile, vaadata ilmateadet, bussiaegasid, teha internetis pangatoiminguid ja käia e-koolis.

Kui teenuse kasutaja on aga suurem tegutseja internetis, pakutakse talle 4G internetiga pakett kuutasuga 15 eurot, mis võimaldab muusikat striimida, YouTube vaadata, sotsiaalmeediat ja digilehti lugeda, Skype-kasutada või e-kursustel teadmisi omandada.

Elisa teenindab Põhjamaades ligikaudu kaht miljonit klienti. Eestis suuruselt teine mobiilsideoperaator Elisa keskendub eraklientidele ja ettevõtetele suunatud IKT- ja võrguteenuste arendamisele.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles