P, 10.12.2023

Ossipenko ettevõte pääses tänu likvideerimisele kriminaalsüüdistusest

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nikolai Ossipenko
Nikolai Ossipenko Foto: Postimees.ee

Kevadel tervise tõttu kohtupidamisest pääsenud ärimees ja poliitik Nikolai Ossipenko likvideeris oma kohtu all oleva firma, mistõttu kohus lõpetas ettevõtte suhtes menetluse, kirjutab Põhjarannik.

Juriidiliselt on tegemist AS-i N&V ühendamisega uude äriühingusse, mis kannab nime OÜ N&V ning millega samanimeline aktsiaselts tänavu 25. septembril äriregistrist kustutati, vahendab BNS.

Neljapäeval esitas AS-i N&V esindaja, vandeadvokaat Jüri Leppik kohtule taotluse lõpetada ettevõtte suhtes menetlus, sest firmat enam ei eksisteeri. Leppik ütles, et aktsiaseltsi õigusjärglaseks on nüüd samanimeline osaühing, mis on kõik vara ja kohustused üle võtnud. Ta viitas ka riigikohtu lahendile, milles öeldakse, et ettevõtte ühendamisel, jagunemisel või likvideerimisel ei saa menetlust ettevõtte suhtes jätkata.

Leppik esitas kohtule ka taotluse, milles soovib, et registrist kustutatud N&V advokaadikulud alates 2011. aasta novembrist kuni tänavu augustini jäetaks riigi kanda. Kogusummaks on üle 30 000 euro.

Prokurör Kalmer Kask tõdes pärast tutvumist firmade ühinemislepinguga, et tal pole piisavalt kaalukaid argumente, mis võimaldaks menetluse lõpetamisele N&V suhtes vastu seista. «Minu isiklik hinnang on, et tegemist on ilmselgelt sammuga, mille ainsaks eesmärgiks on AS-i N&V väljaviimine süüdistatavate nimekirjast, jättes firma jätkuvalt Nikolai Ossipenko kontrolli alla,» sõnas Kask.

Nikolai Ossipenko ütles lehele, et ta on otsustanud ühendada kuus oma firmat üheks ning see on seotud kulude kokkuhoiu vajadusega. Ta eitas, et ümberkorralduste eesmärk on firma väljatoomine kriminaalmenetlusest.

Kevadel lõpetati menetlus Nikolai Ossipenko suhtes, kuna eksperdi arvates ei võimalda tema tervislik seisund ärimehel protsessis osaleda. Selles asjas on praegu kohtu all veel Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov, endine linnapea, praegu linnavalitsuses lepingulisi ülesandeid täitev Jüri Kollo, Kohtla-Järve ehitusfirma Värimal, selle juhatuse liige Vjatšeslav Safonov ning AS-i N&V endised töötajad Irina Lobkova ja Vjatšeslav Stankevitš. Keegi kohtualustest ennast süüdi tunnistanud pole.

Prokuratuuri süüdistuse järgi esitas Kohtla-Järve linnale teenuseid osutanud ettevõtte N&V juhatuse liige Nikolai Ossipenko 2006. aasta septembrist kuni 2009. aasta augustini linnavalitsusele kinnitamiseks valeandmeid tehtud remondi-, hooldus- ja korrashoiutööde kohta, mida linnapoolne kontroll aktsepteeris. Peale selle vormistati tagantjärele ümber tööde vastuvõtu- ja ülevaatusakte ning ettevõtte Kohtla-Järve linnale esitatud eelarvet, et varjata ülemaksete ebaseaduslikkust.

2009. aastal viis Kohtla-Järve linnavalitsus eri tööde tegijate ja teenuste osutajate leidmiseks läbi hankemenetlusi ning hinnakonkursse, mille käigus linnapea Jevgeni Solovjov süüdistuse järgi kuritarvitas oma ametiseisundit, luues põhjendamatuid soodustingimusi tuttavatele ettevõtjatele, sealhulgas Värimalile ja N&V-le.

Samal aastal osutasid kolm ettevõtet Jevgeni Solovjovi palvel tema lähikondsetele varalise soodustusega teenuseid, sealhulgas ehitustöid, mille eest lõi Solovjov ettevõtetele soodsaid tingimusi, ilmneb kriminaalasjast.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles