Tormihoiatuse korral tuleks koju muretseda patareitoitel raadio ning mitte kasutada elektrilisi majapidamisriistu ega lauatelefone, teatas päästeamet.
Kuidas käituda tormi korral
Kuidas sügavkülmikut elektrikatkestuse korral jahedana hoida
Elektrikatkestuse korral hoia külmkapi ja sügavkülmiku uks suletuna. Ava sügavkülmikut võimalikult harva ja võimalikult lühikeseks ajaks. Külmutatud toitu täis sügavkülmik suudab külma hoida mitu ööpäeva, kui ust mitte avada.
Varu sügavkülmikusse nii palju pooleteiseliitriseid plastpudeleid veega kui külmikusse mahub. Nii varustad end elektrikatkestuse puhuks joogiveega, külmunud veepudelid aga toimivad omalaadsete külmapatareidena.
Kata suure niiskusesisaldusega toiduained kinni. Külmkapp töötab kõige efektiivsemalt siis, kui ta on umbes 75 protsendi ulatuses täidetud.
Ava kapp alles siis, kui on selge, mida sealt võtta soovid. Leiad asjad külmikus kergemini üles, kui kasutad kindlat paigutamise süsteemi. Elektrikatkestuse korral kata sügavkülmik viivitamatult paksu vatiteki või mõne muu paksema kangaga.
Soome päästeamet soovitab pika-ajalise elektrikatkestuse korral arvestada ühe inimese ühe nädala toiduvarudeks
-16 liitrit mineraal-või allikavett või muid karastusjooke, üks liiter kõrgpastöriseeritud piima.
- 1/2 kilo kartuleid, 1/2 kilo riisi ja makarone, 1/2 kilo taimeõli ja margariini, 1/2 kilo suhkrut, 1 kilo maiustusi
- kilo liha, kala, kana ja kanamune
- 1,5 kiloa leiba ja muid teraviljatooteid
- 1,3 kilo piima ja piimatooteid
- üks kilo puuvilju ja marju
- 1,5 kilo juurvilju
Niisamuti tuleks hoolitseda, et kodus oleks piisavalt ravimeid, hügieenitarbeid, patareitoitel raadio, taskulamp ja patareisid.