Peale lahkumist Ülemiste Cityst jääb Gunnar Kobinile oma firmaga 10% Ülemiste City aktsiatest, mille eest tema firma oli Ülemiste Cityle võlgu 34 miljonit krooni. Nimelt sai ta tööle tulles 10% Ülemiste City aktsiaid, mille eest pidigi lahkudes maksma 34 miljonit krooni.
ANDRUS KALDALU meenutab: «Gunnar sai korralikku palka ning pealegi oli tema suureks motivatsioonikskümnendik juurde loodud väärtusest. Paraku jõudis Gunnar esimese etapiga korraliku ja positiivse tulemuseni just siis, kui algas majanduskriis, mis hakkas firma loodud väärtust päris kõva hooga otsast näksima. Kui vahepeal oli Ülemiste City kinnisvara arendusväärtuseks olnud üle miljardi krooni, siis kujunenuks sellest päris hea kümnendik ka Gunnari jaoks. Seega üle 100 miljoni krooni. Ent nagu öeldud, majanduskriis hakkas just siis pigistama. Kuna Ülemiste Cityl polnud käes mitte üksnes kinnisvara, aga ka 690 miljonit selle arendamiseks võetud laenu, siis tähendas see, et varanduse väärtus vähenes. Kui vara väärtus kulub kaks korda, siis omakapitali väärtus kukub oluliselt rohkem.»
Gunnar Kobinit vaevabki probleem, mida teha 10% Ülemiste City aktsiatega. Masu ajal on neid raske müüa ja vaevalt oleks keegi nende eest 34 miljonit krooni maksnud. Pealegi läinuks saadud raha Ülemiste City laenu tagasimaksmiseks ja hiilgava töö boonuseks jäänuks null. Gunnar, kes on lootnud juba väga rikkaks meheks saada, pole aga rahul sellega, et masu on loodetud üle 100 miljoni kroonise boonuse ära söönud... Pärnits soovitab küll Kobinil mitte muretseda, sest iga masu lõpeb kunagi, misjärel taastub ka Ülemiste City vara väärtus. Seejärel saab ka Kobin oma boonused kätte. Ühtlasi pakub Pärnits Kobinile tema vara turvamiseks aktsionäride lepingut.