Reisijaid rõõmustab Saksa rongifirma otsus

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Deutsche Bahni kiirrong.
Deutsche Bahni kiirrong. Foto: Reuters / Scanpix

Hinnatõusu planeeriv Saksa raudtee-ettevõte Deutsche Bahn on sunnitud teise klassi piletite hinnad külmutama, et nii  konkureerida odava bussisõiduga.

Rongipiletite hinnad kasvavad alates 14. detsembrist keskmiselt 2,9 protsenti, kohalikes rongides kallinevad need 1,9 protsenti, kirjutab Local.

Esimese klassi reisijatele tagab kallim pilet kindla istekoha ja tasuta WiFi, teise klassi jõuab tasuta WiFi 2016. aastal.

«Enam kui 90 protsendil meie pikamaaliinide reisijatest pilet ei kalline,» rääkis Deutsche Bahni transpordidirektor Ulrich Homburg. Saksamaa pikamaaliinide turg avati eelmisel aastal, purustades nii riigile kuuluva Deutsche Bahni monopoli. Sellest ajast on paljud  uued kaugsõidu bussifirmad üle riigi tegutsema hakanud, jättes rongifirma ilma suuremate linnade vahelistest reisijatest.

Reisijate grupi Pro Bahn esindaja Karl-Friedrich ütles, et piletihinna külmutamine on küll hea uudis, kuid rongifirmal on vähe teisi võimalusi konkureerida odavate bussiliinidega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles