N, 7.12.2023

Seadusemuudatus peatab ajutiselt liikluskindlustuse müügi

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Seoses uue liikluskindlustusseaduse jõustumisega pole Eestis lühiajaliselt võimalik sõlmida, muuta ja lõpetada liikluskindlustuse lepinguid.

30. septembri õhtust (alates 20:00)  kuni 1. oktoobri hommiknui (8:00) ei ole Eestis võimalik sõlmida, muuta ja lõpetada liikluskindlustuse lepinguid, samuti ei toimi liikluskindlustuse kalkulaator liikluskindlustuse fondi kodulehel, teatas Eesti Liikluskindlustuse Fond.

Sel ajal seadistatakse liikluskindlustuse register, kindlustusandjate infosüsteemid ja maanteeameti liiklusregister ümber töötamaks vastavuses 1. oktoobril jõustuva uue liikluskindlustuse seadusega. Sealhulgas tuvastatakse liikluskindlustuse- ja liiklusregistri andmete võrdluse kaudu sõidukid, mille liiklusregistri kande kehtivuse maanteeamet peatab.

 Fond palub klientidelt mõistvat suhtumist ja palub vabandust võimalike ebameeldivuste pärast. Samuti soovitab fond sõidukiomanikel vaadata üle ja vajadusel uuendada oma liikluskindlustuse kehtivus enne kõnealust teenusekatkestust.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles