Päevatoimetaja:
Aimur-Jaan Keskel

Vene töösturite liider: Jevtušenkovi juhtum loob ohtliku pretsedendi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Turvamees asetab metalltõkkeid Sistema peakorteri ette.
Turvamees asetab metalltõkkeid Sistema peakorteri ette. Foto: SCANPIX

Kui kohus peaks leidma, et AFK Sistema omanik Vladimir Jevtušenkov peab Bašnefti erastamise eest juurde maksma, siis seab see kahtluse alla kõigi Venemaa erastamistehingute tulemused, ütles Venemaa töösturite ja ettevõtjate liidu juht Aleksandr Šohhin.

Ta tõi näiteks Haagi tribunali hiljutise otsuse, mille kohaselt Vene naftafirma Jukos varad hinnati märksa kallimaks, kui hind, millega Vene riiklik naftafirma Rosneft need ära ostis. Šohhin ütles, et 1990. aastatel erastati riigi varasid alla nende tegeliku väärtuse.

«Me oleme sisenemas väga keerulisse protsessi, kui me hakkame erastamise tulemusi üle vaatama, et teha kindlaks erastatud varade tegelik väärtus,» ütles ta ning lisas, et osa poliitikuid on soovitanud seda teha juba 5-10 aastat tagasi.

Miljardär Jevtušenkovi üllatav koduaresti panek kahjustab tugevasti Venemaa ärikliimat, ütles Venemaa 1990. aastate erastamise üks peamisi kavandajaid poliitik Anatoli Tšubais. See ohtlik hoop ärikliimale antakse ajal, kui riigi majandus niigi vangub surutise ja seisaku piiril, lisas ta.

«Mul on raske aru saada, kuidas on võimalik tõsise näoga väita, et Jevtušenkov on pesnud raha või et ta on kuidagi seotud Bašnefti erastamistehingutega, millega ta kindlasti ei ole,» ütles Tšubais.

Tagasi üles