K, 6.12.2023

Korteriomaniku jonnakus võib minna kalliks maksma

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Korrusmajad Lasnamäel
Korrusmajad Lasnamäel Foto: Peeter Langovits

Kangekaelsed korteriomanikud, kes korteriühistu juhte korterisse näiteks torustikku või muud olulist kontrollima ei luba, peavad arvestama tagajärgedega, leidis Eesti Korteriühistute Liidu (EKL) juht Urmas Mardi.

«Sellised omanikud teevad ühistu juhtimise väga raskeks,» nentis EKL juht Urmas Mardi. Samas pole ühistu juhtidel ilma omaniku loata korterisse siseneda võimalik.

Ta tõi näiteks kohtukaasuse, kus omanik keeldus ühistu esindajaid värskelt tehtud remonti ettekäändeks tuues maja küttesüsteemi vahetuseks korterisse lubamast, mistap tuli torustik antud korterist mööda viia ning ehitus läks seetõttu oluliselt keerukamaks ja kallimaks. Hiljem tuli jonnakal omanikul tasuda nii lisatööde eest kui tasuda ka kohtukulud.

«Ühistu esindajad ei käi ju korterites lihtsalt lõbu pärast, vaid ikka ühisomandit kontrollimas. Kortermaja majandamine peab käima ühiselu reeglite järgi ning seda peavad omanikud mõistma,» tõdes ta.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles