Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp märkis, et klimaatilised tingimused mõjutavad alati saaki ning maailmaturul kujunevad hinnad sõltuvalt nõudlusest ja pakkumisest – kui pähklite saagikus on vähenenud ja nõudlus selle toote järele on kõrge, siis suure tõenäosusega tõuseb ka hind.
«Ma ei arva, et prognoositav pähklite hinnatõus mõjub meile tervikuna katastroofiliselt, kuna pähklid ja neid sisaldavad tooted ei kuulu reeglina asendamatute toodete hulka. Küll aga võivad tõusta tuntud kaubamärkide toodete hinnad, kui hindu tõstavad pähklite maaletoojad, kellest me täielikult sõltume, kuna Eesti pinnal sellised pähklid ei kasva. Defitsiidi tekke võimalust ma praegu ei usu, küsimus on lihtne: kas hinnad tõusevad, kui palju nad tõusevad ja kas tarbija saab neid tooteid endale lubada.».
Mõned kohalikud kaubandusketid on siiski hinnatõusu juba märganud, teised pole seda siiani täheldanud, kuid ennustavad pähklite ja neid sisaldavate toodete hinnatõusu lähiajal.
Selveri pressiesindaja Annika Vilu märkis, et pähklite hind on juba hakanud tõusma. «Pähklite ja kuivatatud puuviljade hinnad on juba tõusnud ja võib eeldada, et hinnatõus puudutab mõne aja pärast ka maiustusi.»
Rimi pressiesindaja Katrin Batsi sõnul on mingeid ennustusi teha veel vara, kuid temagi arvab, et hinnatõus on vältimatu. «Tarnijad on andnud meile mõista, et lähiajal võib oodata pähklite ja pähkleid sisaldavate toodete hinnatõusu. Tõsi, praegu ei saa veel täpselt öelda, kui palju hinnad tõusevad.»