Nii on enamasti loom, kes on saanud keemiaravi, juba samal õhtul vähemalt sama aktiivne kui enne ravi saamist ning sageli võib juba mõne päeva pärast täheldada looma enesetunde olulist paranemist. Loomulikult võib mõnel loomal siiski esineda ka ravi kõrvaltoimeid ning nad võivad vajada isegi mõnepäevast statsionaarset ravi kliinikus.
Üheks sagedasemaks, kuid samas ka üheks paremini keemiaravile alluvaks vähkkasvajaks koertel on lümfoom. See ei ole uus haigus, aga seda avastatakse viimasel ajal rohkem tänu paranenud diagnostilistele võimalustele ning arstide teadmistele nüüdisaegsete ravivõimaluste osas. Kuna lümfoom, nagu paljud teisedki vähkkasvajad, võib areneda väga kiiresti, siis on eriti oluline, et koeraga pöördutaks kliinikusse kohe, kui on märgatud muutusi.
Lümfoom on lümfisüsteemi kasvaja. See süsteem vastutab organismi immuunsuse eest. Ei ole päris selge, miks mõnel loomal tekib lümfoom. On tõugusid, nagu rotveiler, kuldne retriiver, bokser, bullmastif, basset, bernhardiin, Šoti terjer, Airedale terjer ja buldog, kellel seda kasvajat esineb sagedamini kui teistel tõugudel. Sellise suurenenud esinemissageduse tõttu võib oletada, et teatud loomadel on geneetiline eelsoodumus lümfoomi tekkeks. Haigestuvad enamasti keskealised ja vanemad koerad, aga haigus võib esineda isegi väga noortel koertel.
Lümfoomil ei ole väga iseloomulikku kliinilist pilti ja kulgu, kuid väga sageli kaasneb sellega lümfisõlmede oluline suurenemine, mis võib tekkida isegi mõne päevaga. Kergesti katsutavad lümfisõlmed asuvad koertel kurgu all, kaelal, rinnaku ees, kaenla all, kubemes ja põlveõndlas ning nende suurenemist võib märgata isegi lihtsalt koera silitades. Lümfoom võib tekkida ka sellistes lümfisõlmedes, mis paiknevad rinna- või kõhuõõnes ning mida ei ole väliselt näha ja mida ei ole võimalik katsuda. Naha lümfoomi puhul võib tekkida ketendus ja punetus või sõlmed naha all.