Saadaval on nii sisetingimustes mänguks mõeldud laudu, mis jaotuvad profi- ja hobilaudadeks, kui ka laudu välimänguks, mis on ainult harrastajatele suunatud. «Siin on väga lihtne orienteerumisreegel – mida kallima laua võtad, seda vastupidavama laua saad,» ütles Lindmäe keerutamata.
Erinevus konstruktsioonis
Odavaim õuemänguks sobiv laud maksab 399 eurot, kalleim 1799. Siselaudade hinnad algavad poole madalamalt, mistõttu on paljud kliendid küsinud, kas siselauda ei võiks mõneks ajaks välja tõsta. «Võib ju tõsta, aga arvestada tuleb riskiga, et vihmasabin võib tulla ootamatult, päike rikub laua plaati ja õueniiskus koolutab selle lõpuks ära. Tõenäosus, et laud saab juba mõne õues tehtud mänguga rikutud, on eriti suur, kui lauaplaadi ümber ei ole toestavat raami,» viitas Lindmäe kõige odavamatele valikus olevatele laudadele.
Põhiline välilaudadest odavaima ja kalleima vahe seisnebki konstruktsioonis. «Prantsuse tenniselaudade valmistaja Cornilleau uus laud ongi see kõige kõrgemas hinnaklassis ning ainuke, mida tohib üle talve, kasvõi lumekoorma all, õues hoida,» rääkis Lindmäe.
«Kõik teised välitingimustes mängimiseks mõeldud lauad peaks mängu lõppedes kokku pakkima. Isegi kui nad on vastupidavad, peaks nad katma kile või muu kattega. Üle talve kuuris peavad välilauad kõik kenasti vastu,» lisas ta.
Euroopa suurima lauatenniselaudade tootja kallimatel laudadel on veel kasutusel ka turvalukk, mis teeb selle avamise ohutuks ka lastele. «Kui laps tahab tenniselauda avada ja libastub avamise hetkel, ei juhtu midagi halba – lõpuni avamata lauaplaat jääb lukku selle koha peal, kus katkes liigutus,» toob Lindmäe välja.