Kinnisvaraportaali KV.EE juhatuse liige Tarvo Teslon ütles, et kinnisvarapettuseid on Eestis pigem vähe ja enamasti esinevad need tasuta kuulutusteportaalides.
KV.EE: kinnisvarapetturid tegutsevad leidlikult
Tesloni sõnul on kinnisvarapettuseid tulnud KV.EEs 15 aasta jooksul ette mõnel korral. Viimasel paaril aastal pole ettevõte klientidelt kaebuseid saanud.
Kinnisvaraportaali juht meenutas, et kaks-kolm aastat tagasi oli KV.EEs soodsa hinnaga üürikuulutus, mille juures oli tasuline telefon. «Inimestega räägiti kenasti vastu ja kirjeldati pikalt ja laialt korteri seisukoda. Korteri vaatamiseni siiski ei jõutud,» ütles ta. Kohe, kui kinnisvaraportaal pettuse avastas, võtsid nad kuulutuse maha ja andsid info edasi politseile.
KV.EEs kuulutuse avaldamiseks tuleb teha ülekanne ja sellega jääb üürileandjast jälg maha. Teslon tõdes, et petturid on aga leidlikud igal pool ja nii lasevad nad näiteks kuulutuse avaldamisel maksta kolmandatel inimestel.
KV.EE soovitab oma kodulehe blogis inimestel enne kinnisvara eest maksmist kindlasti kohale minna ja korter üle vaadata – kui seda ei saa teha ise, siis tuleks paluda mõnd tuttavat, et ta külastaks kohta kliendi asemel.
Alati tuleb kontrollida korterit välja üüriva inimese tausta: kas ta on korteri omanik ja kas tal on tegevuseks olemas volitus. Korteri omaniku kindlakstegemiseks saab vormistada tasuta päringu aadressil kinnistusraamat.rik.ee/detailparing/avaleht.
Raha maksmise puhul tuleb kindlasti sõlmida kohe üürileping, mis tuleb hoolikalt läbi lugeda, et muuhulgas veenduda, kas lepingus märgitud isik ja raha vastu võttev inimene on üks ja seesama.
Kui üürileandja põikleb korteri näitamisest kõrvale, ei soovi end tuvastada või esineb muid probleeme, tuleks pöörduda politseisse ja anda edasi oma tähelepanekud, kirjutab KV.EE blogi.