P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Venemaa plaanib lääneriikide vastu omi sanktsioone

Tõnis Oja
Facebook
Comments
Venemaa duumasaadik Jevgeni Fjodorov.
Venemaa duumasaadik Jevgeni Fjodorov. Foto: Sharifulin Valery/ITAR-TASS

Vastukaaluks Euroopa Liidu ja USA kehtestatud tugevamate sanktsioonidele plaanib Venemaa lääneriikidele omi sanktsioone, muuhulgas kavatsedes ära keelata kanaliha impordi USAst ja Euroopa riikidest.

Venemaa riigiduuma on ette valmistamas seadust, mis keelab USA audiitor- ja konsultatsioonifirmadel äritegevuse, kirjutab Bloomberg.

Venemaa sanitaaramet on juba teatanud, et võib keelata USAst kanaliha- ja Euroopa Liidust puuvilja impordi. Venemaa on Mehhiko järel suuruselt teine kanaliha ekspordisihtriik. Eelmisel aastal eksporditi Venemaale broilereid 309 miljoni dollari eest.

Venemaa riigiduuma liige Jevgeni Fjodorov ütles uudisteagentuurile, et parlament võib kaaluda seadusandlust nende riikide vastu, kes kehtestasid sanktsioonid Venemaa suhtes. Need riigid kuulutatakse agressorriikideks ning nende ettevõtetel keelatakse äri tegemine Venemaal.

Fjodorovi sõnul kuulub nende ettevõtete hulka muuhulgas audiitor- ja konsultatsioonifirmad nagu Deloitte, KPMG, Ernst & Young, PricewaterhouseCoopers, Boston Consulting Group Inc. ja McKinsey.

Fjodorov, kes on duuma eelarve- ja maksukomitee liige, loodab esitada eelnõu parlamendi alamkojale ja valitsusele juba sel nädalal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles