T, 5.12.2023

Aafrika seakatku leviku tõttu ei tohi piirialadel sigu õues pidada

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sead.
Sead. Foto: Caro / Scanpix

Seoses sigade aafrika katku levikuga Lätis ja taudi lähenemisega Eesti piiridele keelas veterinaar- ja toiduamet reedest sigade õues pidamise Eesti lõuna- ja idapiiri lähedastel aladel.

Veterinaar- ja toiduamet kehtestas lisameetmena Eesti lõuna- ja idapiirist kümne kilomeetri laiusele alale jäävate valdade territooriumil sigade väljas pidamise keelu, ütles BNS-ile ameti loomatervishoiu, loomakaitse ja söötade osakonna juhataja Maarja Kristian.

«See korraldus kehtib nii kodusigade kui kodus peetavate metssigade kohta,» lausus ta.

Kristian ütles, et kuni Eestist pole sigade aafrika katku leitud, ei saa täiendavaid meetmeid kehtestada.

Lätist leiti esimesed aafrika seakatku surnud sead juuni lõpus. Esimesed teated tulid sellest kodu- kui metssigadele üliohtlikust haigusest Lätist Valgevene piiri lähedalt ja praeguseks on selle tõvega sigu leitud järjest Eestile lähematelt aladelt.

Veterinaar- ja toiduamet on kutsunud kõiki loomadega kokkupuutuvaid inimesi võtma kasutusele täiendavad bioohutusmeetmed.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles