K, 29.11.2023

Elektrilevi uuendab 1,15 miljoni euroga Kullamaa alajaama

PM Majandus
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Võrguettevõtja Elektrilevi sõlmis ehitajaga lepingu Läänemaal asuva Kullamaa alajaama täielikuks uuendamiseks. Tööd kogumaksumusega 1,15 miljonit eurot saavad valmis järgmise aasta sügiseks ning parandavad elektrivarustust Kullamaa ja Märjamaa valdade elanikel, teatas ettevõte.

Elektrilevile kuuluv Kullamaa piirkonnaalajaam paikneb võrguettevõtte Imatra Elektri piirkonnas Läänemaal ja mõjutab 550 Imatra Elektri klienti. Lisaks varustab alajaam 400 Elektrilevi klienti Märjamaa vallas.

2011. aastal toimus alajaamas põleng, mille tagajärjel hävis täielikult jaotusseadme üks sektsioon ja kahjustus teine. Seejärel ehitati ajutine lahendus, mis pikaajaliseks toimimiseks pole aga töökindel.

«Uuendustööd toovad piirkonna elanikele stabiilsema ja kindlama elektrivarustuse ning tänapäevaste seadmetega saame rikete korral kiiremini reageerida,» selgitas tööde mõju Elektrilevi võrgu üldplaneerija Meelis Kodres.

Ehitaja S-Power OÜ uuendab täielikult Kullamaa alajaama 10-kilovoldise jaotusseadme koos hoonega, paigaldab uue 10/35 kV trafo ja ehitab 35 kV jaotla. Uute alajaamaseadmetega ühendatakse nii kaheksa Imatra Elektri kliente varustavat kui ka kaks Elektrilevi võrgupiirkonda väljuvat liini.

«35-kilovoldiste seadmete paigaldamine on seotud plaaniga varustada tulevikus selle alajaama kaudu ka Märjamaa alajaama. Soovime ehitada Kullamaa alajaamast Märjamaale kulgeva tänapäevase elektriliini. See võimaldab maha võtta vananenud Ellamaa-Märjamaa liini ja parandada tulevikus võrgu töökindlust Märjamaa valla elanike jaoks veelgi,» lisas Kodres.

Kullamaa 110/10 kV piirkonnaalajaama läbib aastas 13,7 GWh elektrienergiat ning see varustab 81 väiksemat alajaama Imatra Elektri  ja 49 alajaama Elektrilevi tööpiirkonnas. Imatra Elekter finantseerib alajaama uuendamistöid 60 000 euroga.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles