K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Martin Vahter: raske on konkureerida reaalset palgakulu varjavate riigiettevõtetega

PM Majandus
Martin Vahter: raske on konkureerida reaalset palgakulu varjavate riigiettevõtetega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Martin Vahter
Martin Vahter Foto: Erakogu

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul näitab nii käibemaksu kahanev laekumine, naaberriikide majandusseis ja koduse kinnisvaraturu olukord, et on aeg kuludele pidurit tõmmata, samas on riik näiteks palkadega erasektoril pikalt eest ära läinud.

Martin Vahteri sõnul on riigitöötajate palgad nii kõrgeks läinud, et erasektoris pole enam võimalik samaväärset pakkuda.

«Paar aastat tagasi olid palgad riigi- ja erasektoris sarnased ja inimeste liikumine tasakaalus. Praegu olen nii mina kui äripartnerid inimesi värvates märganud, et riigisektoris makstakse lisaks põhipalgale tegelikult iga aasta mitme kuutasu jagu poolvarjatud boonuseid juurde,» ütles Vahter ja lisas, et raskeim on tööjõu osas konkureerida riigile kuuluvate ettevõtetega, kus reaalset palgakulu on lihtne varjata.

«Minu hinnangul ei ole normaalne, et organisatsioon maksab tervele osakonnale võrdselt tulemustasu kohaletulemise eest, sest inimeste panus on alati erinev. Suvalise boonusega lojaalsuse ostmine pole riigimehelik, alandab tulemuslikkust ja konkurentsivõimet,» ütles Vahter.

«Riigiettevõtted ei näita majanduslanguses just parimat eeskuju. Näiteks kui maanteeametilt kärbitakse 8 miljonit, siis vastusammuna tõstis organisatsioon töötajate palkasid. Ükski erasektori ettevõte ei saa lubada, et olukorras, kus raha ja tööd jääb vähemaks, tõstetakse kontoritöötaja palka poole võrra,» ütles Vahter.

Märksõnad
Tagasi üles