40 protsenti ettevõtetest jätsid aruande esitamata

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
56 431. äriühingul pole aasta aega vaja mandusaasta aruande pärast muretseda.
56 431. äriühingul pole aasta aega vaja mandusaasta aruande pärast muretseda. Foto: SCANPIX

Justiitsministeeriumi andmetel oli täna hommikuks majandusaasta aruanded esitanud 56 431äriühingut, mis teeb nende kogusummast 60 protsenti.

Kokku pidi aruande esitama 93 402 äriühingut. Eelmisel aastal esitati 48 859 aruannet tähtaegselt aruanded kokku 83 405 äriühingust. Lisaks on hetkel süsteemis valmis, aga registrile esitamata, 7455 aruannet.

Nagu eelnevatelgi aastatel laekus enim aruandeid just juunikuu viimastel päevadel, näiteks kolme viimase päevaga on oma aruanded esitanud ligi  23 378 äriühingut.

MTÜdest, kes sel aastal peavad esimest korda aruanded mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrile esitama, on oma aruanded esitanud 13 477. Kokku oodatakse 27 631 MTÜ aruandeid. Süsteemis valmis, aga veel esitamata on, 3212 aruannet.

Justiitsministeeriumi nõunik Kadri-Catre Kasak ütles, et kuigi seaduse järgi saab aruannete esitamisega hilinejaid trahvida, siis sel aastal esimese asjana trahvi ei tehta, vaid saadetakse meeldetuletus.

Samas märkis Kasak, et nagu varasemad aastad on näidanud, siis on tihti hilinemise põhjuseks lihtsalt teadmatus või hooletus. „Näiteks on peamiseks aruande esitamata jätmise põhjuseks  see, et firmad ei tea, et aruanne tuleb esitada ka juhul, kui majandusaastal mingit majandustegevust toimunud ei ole.“

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles